Villa Asansörü

Villa Asansörü

Kişilerin veya engelli kişilerin bir üst kata veya belirli bir mesafe yüksekliğe çıkmalarını sağlayan asansörlerdir. Kabinli veya platformlu olarak istenilen özelliklerimiz mevcuttur. 2 kişi, 3 kişi, 4 kişi vb. gibi olarak istenilen ölçülerde, tekerlekli sandalye ile standart bir platform veya kabin içerisinde rahat bir şekilde seyahat etmesi sağlanır. Makine Emniyeti Yönetmeliğine göre ve hızı 0,14m/s olarak çeşitli tasarımları mevcuttur. Kuyu dibi en az 20cm’ye göre ve son kat yüksekliği en az 280cm’ye göre çözüm üretilmektedir. Bu sistemler sessiz, yeni nesil ev tipi hidrolik sistemlerimiz olarak müşterilerimize sunulmaktadır. Ayrıca engelli kullanıcılar için engelli raporu olması durumunda ilgili kanun gereği KDV’den muaftır.

Bina dışı kapalı tip Homelift; Mevcut binalarda asansör boşluğu olmayan yerlerde bina dışından asansörler, istenilen her yere kurulum imkanı ile dar alanlarda dahi rahatlıkla kullanılabilen asansörlerdir. Hidrolik ve elektrikli asansör çözümleri ile müşterilerimizin isteğine göre çeşitli çözümler sunulmaktadır. Mevcut binalara kurulduğu için Belediye’den ruhsat gerektirmez.

Bina dışından açık tip asansörler, belirli bir yüksekliğe kadar korkuluğu olarak tasarlanmıştır genel olarak 6mt.ye yüksekliğe göre çıkmakta olan platformlarımız sessiz ve yeni nesil sistem olarak müşterilerimize sunulmaktadır. İstenilen özelliklerde renk ve desenlerimiz mevcuttur. Bu platformlar genellikle tekerlekli sandalye kullanan engelli platformları hızı 0,14m/s olarak kullanılmaktadır.

Bina içi kapalı ve açık tip Homelift; Mevcut binalarda asansör boşluğu olmayan yerlerde bina içinden, merdiven arası boşluklara monte edilen ve istenilen her yere kurulum imkanı ile dar alanlarda dahi rahatlıkla kullanılabilen asansörlerdir. Hidrolik ve elektrikli asansör çözümleri ile müşterinin isteğine göre çeşitli çözümler sunulmaktadır. Mevcut binalara kurulduğu için Belediye’den ruhsat gerektirmez. Makine Emniyeti Yönetmeliğine göre ve hızı 0,14m/s olarak çeşitli tasarımları mevcuttur. Kuyu dibi en az 20cm’ye göre ve son kat yüksekliği en az 280cm’ye göre çözüm üretilmektedir. Sessiz yeni nesil ev tipi hidrolik sistemlerimizde mevcuttur. Engelli kişilerin bir üst kata veya belirli bir mesafe yüksekliğe çıkmalarını sağlayan asansörlerdir. Tekerlekli sandalye ile standart bir platform veya kabin içerisinde rahat bir şekilde seyahat etmesi sağlanır.

Bina dışından ve bina içinden Homelift asansörlerde, yarı otomatik manuel ve tam otomatik kapılı üretimlerimiz mevcuttur. Panoramik cam kaplama kabin ve dış kaplamalarımızla lamine cam, temperli cam, RAL boyalı çelik konstrüksiyon sac seçeneklerimizle müşterilerimize çeşitli önerilerimiz mevcuttur.

Merdiven asansörleri engelli kişilerin merdiven inip çıkmakta zorlanan bireyler için üretilmiştir. Ev içi, villa, müstakil ev ve dubleks dairelerde kullanımı yoğunluktadır. Dikey çalışacak ev asansörü veya engelli asansörü modellerinin uygulanamayacağı yerler için dar alanlarda yüksek verim sağlayan merdiven koltuk asansörleri tercih edilmektedir. Pratik ve hızlı kurulumu mümkün kılan koltuk asansörü modelleri ile evinizde inşaat işi gerekmez. Kurulumu kadar kullanımı da pratik ve kolay olan merdiven asansör sistemleri, kullanıcı bireyin kimseye ihtiyaç duymadan kontrol edebilmesini sağlar. Düz merdiven ve dönüşlü merdiven yapıları için farklı modeller bulunmaktadır. En dar alanlara bile uygulanabilir merdiven asansörleri sayesinde merdiven engellerini yaşam alanınızdan kaldırın.