İnsan Asansörü

İnsan Asansörü

Makine Daireli Asansörler; Yüksek ve düşük katlı konut ve ticari binalarda kullanılabilen asansör sistemleridir. Makine dairesi asansör kuyusunun üst tarafındadır. Bina tipi, kullanım amacı, bina trafik hesabı gibi teknik incelemeler sonucunda yapılacak projeye göre, 420kg, 630 kg, 1.200 kg arasında taşıma kapasitesine, 1,0 m/s, 1,6m/s 2,5 m/s arasında seyir hızına sahip özelliklerde olabilir.

Makina Dairesiz Asansörler; Yüksek ve düşük katlı konut ve ticari binalarda kullanılabilen asansör sistemleridir. Genellikle binada asansör makine dairesinin bulunmadığı ya da uygun olmadığı durumlarda tercih edilir. Normal asansörlere göre daha yüksek enerji tasarrufu sağlar ve daha uzun ömürlüdür. Makine Dairesiz Asansörlerin avantajları; Makine dairesine ihtiyaç duyulmaz. Geleneksel motorlara göre %40’a varan enerji tasarrufu sağlar. Makine motor aksamında dişli kutusu olmadığından dolayı çok daha uzun ömürlüdür. Sistemin yağsız olması çevre kirliliği riskini sıfıra indirir. Asansör projesine göre 420kg, 630 kg, 1.200 kg arasında taşıma kapasitesine, 1,0 m/s, 1,6m/s 2,5 m/s arasında seyir hızına sahip özelliklerde olabilir.

Hidrolik Asansörler; Trafik yoğunluğunun düşük olduğu ve belli seyir mesafelerine sahip binalarda kullanılan bir asansör çeşididir. Bu sistemde makine dairesi istenilen yerlerde olabilir. İhtiyaca göre insan, yük, araç taşımak için kullanılabildiği gibi; mağaza, depo, fabrika gibi alanlarda yük platformu olarak tasarlanan kaldırma araçlarında hidrolik hareket sistemi kullanılır. Adından da anlaşılacağı gibi hidrolik asansörler, hidrolik yağ basıncı kullanılarak piston vasıtası ile kabin hareketi sağlar. Asansör kabinin aşağı yönü hareketinde kabinin kendi ağırlığından faydalanır ve enerji tasarrufu sağlanır, kabin yukarı yönü hareketi için hidrolik yağ basıncı kullanılır.

Sedye Asansörler; Hastanelerde ve 10 katın üzerindeki binalarda sedye üzerine yatırılan hastaların taşınması için tasarlanmıştır. Hastanın refakatçısı ve onun yanında ki bir veya iki kişinin rahatça asansör kabinine girip konforlu bir şekilde asansörde hareket etmelidir.

Panoramik Asansörler; Alışveriş merkezleri, plazalar, Villalar, kamu binaları, restoranlar, oteller ve eğlence merkezleri panoramik asansörlerin en çok tercih edildiği yapılardır. Panoramik asansörlerin en belirgin özelliği, yolcu kabininin tamamen temperli cam, lamine cam olması, bu sayede yolcuların asansörle seyahat ederken bulundukları ortamı görebilmeleridir. Makine daireli, makine dairesiz ve hidrolik asansörler olarak ürün yelpazemiz geniştir.

Dinamik ve güler yüzlü kadromuz ile kaliteli işçilik ve zamanında teslimat anlayışını prensip edinen Mirsan asansör sizleri de arasına katarak bir dünya markası olmayı hedeflemektedir.